Ceyda Düvenci - Bursa Selanik Göçmenleri
Headlines News :
Ana Sayfa » , » Ceyda Düvenci

Ceyda Düvenci

Bursa Selanik Göçmenleri Tarih: 18 Ocak 2010 Pazartesi | 14:08

Ceyda Düvenci,
Baba tarafı Selanik'lidir
(d. 16 Nisan 1977 - Bursa), oyuncu.

1977 yılının 16 Nisan'ında Bursa'da dünyaya gelir İsmail ve Zümrüt Düvenci'nin biricik çocuğu Ceyda. Baba tarafı Selanikli, anne tarafı Tekirdağlıdır. Hayatındaki pek çok kararında rol oynayan annesi sayesinde ilkokuldayken İngilizce dersleri alır ve Bursa Anadolu Lisesi'ne dil bilerek başlar. Yine annesinin yönlendirmesiyle İstanbul'a gidip Kadıköy Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi'nden mezun olur. Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi'ne girer.

1995 yılında Kandemir Konduk'un Palavra Aşklar adlı TV dizisiyle oyunculuğa başladı. 1997 yılında StarTv'nin düzenlediği güzellik yarışmasında Türkiye 3. güzeli seçildi. Üçüncü olduğu açıklandığında inanamaz bir türlü ama bu, şöhret kapılarının Ceyda için aralandığı andır. İlk iş Şebnem Dönmez'den 'Sabah Şekerliğini' devralır. Artık sokakta tanınan, teyzelerin bağrına bastığı 'bizim kız Ceyda'dır.

Evlenir ve bir süre oyunculuğa ara verir. Mutsuz bir evlilikden sonra kaybettiği zamanı telafi etmek için oyunculuk workshop'ları, İtalyanca kursu, Bilgi Üniversitesi'ndeki 'film okuma' atölyesi hep bir arada gider. Fotoğraf çekip karanlık odada basmaya, kendisine film festivallerinde 45 film izlemek gibi hedefler koymaya başlar. Ve teklifleri değerlendirirken ince eleyip sık dokumaya başlar. Herhalde tekliflerin içinden en parlağı olduğundan, "Zalim" dizisinde Mahsun Kırmızıgül'le başrolü paylaşır önce. Ardından Hale Soygazi ve Özlem Tekin'le birlikte oynadığı "Sil Baştan" ile iyi kadrolu, eli yüzü düzgün ama kısa ömürlü "Kasırga İnsanları" ve "Maki" gelir

Tatlı Kaçıklar, Affet Bizi Hocam, Böyle mi olacaktı, Dikkat Bebek Var, Zalim, Sil Baştan, Maki gibi TV dizilerinde rol aldı. Halen Kanal D'de yayınlanmakta olan Binbir Gece

2000 yılında aktör Kaan Girgin ile evlenmiş, 2002 yılında boşanmıştır. Düvenci, ikinci evliliğini 17 Ağustos'ta yapmayı planlamaktadır.


Filmografi
Hoşgeldin Hayat, 2004
Abdülhamit Düşerken, 2003
Herşey Çok Güzel Olacak, 1999
Binbir Gece, 2007
Bu Makaleyi Paylaş :

0 yorum:

Bu yazımız hakkında

düşünce ve önerilerinizi lütfen bizimle paylaşın..!

"Muhacir diye küçümsenenler,
tarihin yazdığı savaşlarda en geriye kalanlar,
yani 'düşmanla sonuna kadar dövüşenler'
çekilen ordunun ri'cat hatlarını sağlamak için kendilerini feda edenler,
ve düşman karşısında kaçmak,
çekilmek nedir bilmeyenlerdir.

Muhacirler, kaybedilmiş ülkelerimizin
milli hatıralarıdır."

Mustafa Kemal Atatürk,
17 Ocak 1931

Translate

 
Support : Creating Website | Bursa Selanik Göçmenleri | ha_ay
Proudly powered by Blogger
Copyright © 2011. Bursa Selanik Göçmenleri - All Rights Reserved